3D BASKI HİZMETİ

Stereolithography (SLA)

SLA’ların dört ana parçası vardır: sıvı plastikle doldurulabilen bir tank (fotopolimer), tanka indirilmiş delikli bir platform, bir ultraviyole (UV) lazer ve platformu ve lazeri kontrol eden bir bilgisayar. SLA işleminin ilk adımında, ince bir fotopolimer tabakası (genellikle 0.05-0.15 mm arasında) delikli platformun üzerine maruz bırakılır. UV lazer delikli platforma çarpar ve basılan nesnenin desenini “boyar”. UV ile kürlenebilen sıvı, UV lazer ona dokunduğunda anında sertleşerek 3D yazdırılmış nesnenin ilk katmanını oluşturur. Nesnenin ilk katmanı sertleştikten sonra, platform indirilir ve yeni bir sıvı polimer yüzey tabakası ortaya çıkar. Lazer tekrar basılan nesnenin altındaki sertleştirilmiş kısma anında bağlanan bir kesitini izler. Bu işlem, tüm nesne oluşana ve tankın içine tamamen daldırılıncaya kadar tekrar tekrar tekrarlanır. Platform daha sonra üç boyutlu bir nesneyi ortaya çıkarmak için kaldırılır. Fazla reçinenin serbest bırakılması için sıvı bir çözücü ile durulandıktan sonra, nesne plastiği daha fazla sertleştirmek için bir ultraviyole fırın içinde pişirilir.

Somos® Taurus

Somos Taurus
Somos® Taurus, şimdiye kadar stereolitografi malzemeleri ile mümkün olmayan termal ve mekanik performans kombinasyonunu getiriyor. Kömür grisi görünümüyle birleştirilmiş sağlamlığı, onu en zorlu fonksiyonel prototipleme ve hatta son kullanım uygulamaları için ideal hale getirir.

Somos® Watershed

Somos®WaterShed, stereolitografi teknolojisi için ABS ve PBT benzeri özellikler arayan tasarımcılar için açık bir çözümdür. Üstün netlik ve suya dayanıklılık ile son derece ayrıntılı parçalar üretir.

Selective Laser Sintering (SLS)

Tüm 3D yazdırma yöntemleri gibi, SLS makinesiyle yazdırılan bir nesne de bilgisayar destekli tasarım (CAD) dosyası olarak başlar. CAD dosyaları, bir 3D baskı aparatı tarafından anlaşılabilen .STL formatına dönüştürülür. SLS ile basılan nesneler, bir SLS makinesinin içindeki yapı platformunun üstünde ince bir tabaka halinde dağılan naylon gibi en yaygın plastikler olan toz malzemelerden yapılır. Hangi nesnenin “yazdırılacağını” söyleyen bir bilgisayar tarafından kontrol edilen bir lazer, platformda aşağı doğru titreşir ve nesnenin bir enine kesitini toz üzerine izler. Lazer, tozu ya kaynama noktasının hemen altına (sinterleme) ya da kaynama noktasının (erime) üzerine ısıtır, bu toz içindeki parçacıkları katı bir forma birleştirir. İlk katman oluşturulduktan sonra, SLS makinesinin platformu düşer – genellikle 0.1 mm’den daha az – lazerin izlemesi ve kaynaşması için yeni bir toz tabakası ortaya çıkarır. Bu işlem, tüm nesne yazdırılana kadar tekrar tekrar devam eder. Nesne tamamen oluşturulduğunda, çıkarılmadan önce makinede soğumaya bırakılır. Diğer 3B baskı yöntemlerinden farklı olarak, SLS bir nesne yazdırıldıktan sonra çok az ek takım gerektirir, yani nesnelerin SLS makinesinden çıktıktan sonra genellikle zımparalanması veya başka bir şekilde değiştirilmesi gerekmez.

PA 2200

EOS PA2200
PA 2200’den yapılan dayanıklı beyaz parçaların özellik profili çok dengelidir: bu tür parçalar mukavemet, sertlik ve iyi kimyasal direnç ile karakterizedir. Ayrıca biyolojik olarak uyumludur ve gıda maddeleriyle temas için sertifikalıdır.

Alumide®

EOS Alumide
Bu metalik gri, alüminyum dolgulu poliamid 12 tozu, yüksek sertlik, metalik bir görünüm ve bir dizi yararlı son işlem seçeneği ile karakterizedir. Alumide parçalarının yüzeyleri taşlama, parlatma veya kaplama ile kolayca tamamlanabilir. Alüminyum dolgunun talaş kırıcı etkisi işlemeyi kolaylaştırır. Alumide®’nin bir başka etkileyici özelliği, yüksek sıcaklıklarda mükemmel boyutsal stabilite sağlayan çok yüksek sıcaklık direncidir. Bu nedenle Alumide®’den üretilen parçalar yüksek sıcaklıklarda fonksiyonel uygulamalarda kullanılabilir.

PA 3200 GF

EOS PA3200
Cam boncuklarla doldurulmuş bu beyaz poliamid 12 tozundan yapılan parçalar yüksek sertliğe ve kopmada iyi uzamaya sahiptir. Aynı zamanda aşınma ve yıpranmaya karşı özellikle dirençlidir ve termal olarak esnektir. Bu malzeme çoğunlukla araç motorlarında ve derin çekme takımları için kalıplama malzemelerinde kullanılır.

Multi Jet Fusion (MJF)

Multi Jet Fusion işlemi, çalışma alanına uygulanan bir malzeme katmanıyla başlar. Ters yönde, sürekli bir geçişte makine, tüm çalışma alanı boyunca kaynaştırma ve detaylandırma maddelerini yazdırır. Bu geçiş, baskıyı kaynaştırma enerjisiyle birleştirir ve işlem tamamlanır. Yenilikçi teknoloji, yatak genişliği boyunca hızlı bir şekilde baskı yaparak aşırı hassasiyet ve boyutsal doğruluk sağlar.

HP PA 12 CB

HP PA 12 CB
Multi Jet Fusion teknolojisi yalnızca endüstriyel çözümler sunmakla kalmaz, aynı zamanda tam renkli nesneler oluşturma potansiyeli de sunar. Polimer ayrıca poliamid 12’dir. Bununla birlikte, 3D yazıcı ve baskı işlemi standart Multi Jet Fusion’dan farklıdır. Tam renkli sürüm, sınırsız tasarım çeşitliliği ve daha hızlı geri dönüş süresi sunar.

Fused Filament Fabrication (FFF)

3D model yazılımı kullanarak, kullanıcı katman kalınlığını, hızını ve diğer faktörleri belirleyerek dosyayı baskıya hazırlar. Bu model daha sonra 3D yazıcıya parçanın nasıl taşınacağını ve yapılacağını bildiren bir “.gcode” dosyasına oluşturulur. Bir malzeme makarası, plastik filamenti, plastiği ısıtan ve eriten hareketli bir ekstrüzyon başlığına besler ve nozuldan plastiği doğru tasarım yolu koordinatları boyunca yerleştiren yapı platformuna gönderir. Kafa plastik filamenti biriktirdikçe, her tabaka bir öncekine bağlanır. Bu süreç model tamamlanana kadar devam eder. Baskı tablası, yapışmayı artırmak ve parçaların deformasyonunu önlemek için ısıtılır.

DYNAMIDE® GF

Dynamide GF
Son kullanım parçalarının, fonksiyonel prototiplerin ve düşük hacimli üretimin zahmetsizce yazdırılması için yüksek termal dirence sahip güçlü ve dayanıklı Fiber Glass katkılı filamentler.

DYNAMIDE® CF

Dynamide CF
Son kullanım parçalarının, fonksiyonel prototiplerin ve düşük hacimli üretimin zahmetsizce yazdırılması için yüksek termal dirence sahip güçlü ve dayanıklı Carbon Fiber katkılı filamentler.

    Modeliniz(.stl, .obj, .step, .iges)
    (5MB üzerindeki dosyalarınız için lütfen mail ile iletişime geçin)