Stereolithography (SLA)

SLA

(Stereolithography)

Hassas ölçüler ve pürüzsüz yüzey kalitesi için en iyi çözüm

SLA (Stereolithography) nedir?

SLA baskı teknolojisinde, üretim tankının içinde bulunan fotopolimer reçine bir UV lazer kaynağı ile kürlenir.  Bu işlemin gerekli sayıda tekrarı ile baskı tamamlanmış olur.

Fazla reçinenin arıtılması için bir çözücü ile durulandıktan sonra nesne; plastiği daha fazla sertleştirmek için ultraviyole fırın içinde bekletilir.

Yüksek doğruluk payı ve pürüzsüz yüzey kalitesine sahip parçalarla çok sık tercih edilen bir baskı teknolojisidir. Bunun yanında her zaman destek yapısı gerektirir. Destek yapıları baskıdan sonra çıkartılacak şekilde parça ile aynı malzemededir.

SLA parçaları, zımparalama ve boyama ile bitirme gibi çeşitli işlem sonrası yöntemleri kullanılarak çok yüksek bir standarda tamamlanabilir.

Teknik Özellikler

BASKI HACMİ

450 x 450 x 400 mm

KATMAN KALINLIĞI

0.1mm

RENK

Şeffaf 

SLA 3D Baskı İşleminin Avantajları

SOMOS® WATERSHED

Somos®WaterShed,ABS ve PBT gibi malzeme ihtiyaçlarına yönelik muadil bir çözümdür. Şeffaf reçine optik olarak onaylanmıştır.

Ürün geliştirme ve test sürecini kısaltmaya yardımcı olur.
Bu özelliklerle, Somos® WaterShed XC 11122; otomotiv, havacılık ve tüketici elektroniği gibi alanlarda; hassas döküm modelleri gibi uygulamalarda sıkça tercih edilmektedir.

error: Content is protected !!