Fused Filament Fabrication (FFF)

FFF

Fused Filament Fabrication

Sağlam, hafif ve düşük maliyetli prototipler için çözüm

FFF (Fused Filament Fabrication) teknolojisi nedir?

Fused Filament Fabrication (FFF), hızı, doğruluğu ve rekabetçi maliyeti ile yaygın olarak bilinen bir 3D baskı teknolojisidir. FFF teknolojisinde filament formunda termoplastik malzemelerin katman katman üst üste serilmesi ile baskı işlemi gerçekleştirilir. Filament 3D baskı teknolojilerinde destek kullanılarak baskı gerçekleştirilir. Teknodizayn’ın özel üretimi olan karbon fiber ve fiberglas katkılı poliamid malzemelerden oluşan DYNAMIDE® filament serisi ile sağlamlığın ve hafifliğin bir araya geldiği üretimler yapmak mümkün.

Teknik Özellikler

BASKI HACMİ

500 x 350 x 500 mm

KATMAN KALINLIĞI

50 – 300 μm

RENK

Siyah – Gri

Fused Filament Fabrication 3D Baskı İşleminin Avantajları

DYNAMIDE® CF

Havacılık gibi sağlamlık ve hafifliği bir arada gerektiren uygulama alanları için ideal, son ürün üretimi, fonksiyonel prototipler ve düşük hacimli üretim için uygun, yüksek sertlik ve yüksek termal dirence sahip, güçlü ve dayanıklı, karbon fiber katkılı filament.

DYNAMIDE® GF

Son kullanıma uygun parçalar, fonksiyonel prototipler ve düşük hacimli üretim için ideal, orta seviye termal dirence sahip, güçlü ve dayanıklı, fiberglas katkılı filament.

Yüzey İşlemi Kimyasal Parlatma

Kimyasal parlatma, yüksek kalitede parlak ve sıvı geçirmez yüzey elde edilmesini sağlayan fizyokimyasal bir işlemdir. Bu işlem detaylı geometrilerde bile homojen sonuçlar almanızı sağlar. Kaplanan yüzey gerilme mukavemeti, esnemede verim ve kırılmaya kadar, uzama yüzdesi dahil olmak üzere parçaların genel performansını artırır. FFF teknolojisi ve DYNAMIDE® GF/ DYNAMIDE® CF malzemeler ile son derece uyumlu olan buhar yapısı sayesinde plastik enjeksiyonla yarışacak kalitede parçalar elde edebilirsiniz. UL ve CE sertifikası ile birlikte, patentli PostPro Kimyasal Parlatma teknolojisi, dünyanın önde gelen katmanlı üretim firmaları tarafından tavsiye edilmektedir.
error: Content is protected !!