Farsoon FS301M Metal 3D Printer

FARSOON FS301M Metal 3D Printer

Metal 3D Üretim için Yüksek Kaliteli Kullanıcı Odaklı Makine

ABD havacılık müşterisi, test sonucunu inceledikten sonra, “301’de gördüğümüz malzeme verileri endüstride en üst düzeydedir,” dedi, “5um Ra’nın altında yüzey pürüzlülüğü, dövme, statik performans ve yorulma ile 301, parça kalitesinden ödün vermeden ekonomik üretime izin veriyor.”

YÜKSEK VERİMLİLİK

Çift lazer tarama stratejisi ve kalibrasyon algoritmaları, her iki lazerin çalışmasını hassas bir şekilde kontrol ederek yapı verimliliğini artırır ve tek bir büyük parça veya birden fazla küçük parça oluştururken lazerin homojen dağılmasını sağlar. Her iki lazer de yapı alanını tam olarak kaplar ve parça başına yalnızca bir lazer kullanacak şekilde ayarlanabilir. Bu, her bir parçayı tek bir lazerle sınırlayarak havacılık endüstrisi için sertifikasyon yükünün azaltır. Endüstri lideri sinyal iletişim hızları yapının her katmanı arasında minimum gecikme sağlar.

GELİŞMİŞ KULLANICI İŞLEMLERİ

FS301M’deki entegre toz yükleme platformu sayesinde gelişmiş çevre güvenliği ve iş akışı kolaylığı için malzeme ekleme işlemi; inert gaz atmosferi altında gerçekleştirilebilir. Yükleme, boşaltma ve eleme işlemleri sırasında paylaşımlı malzeme konteyneri kullanılmakta olup istasyonlar arası nakliye kolaylaştırılmıştır. Önceden ısıtılmış taban plakaları, elektrikli tesviye ve gelişmiş görüş sistemleri gibi kullanışlı özellikler, daha sağlam proses ve kalite kontrolü sağlar.

KOMPAKT MAKİNE TASARIMI

FS301M, 1500 saate kadar çalışma süresi ile entegre uzun ömürlü bir filtreleme sistemi kullanır. Yalnızca önden ve arkadan belirlenmiş operasyonel erişim ile FS301M, piyasadaki benzer boyuttaki toz yatak tabanlı sistemler arasında en kompakt kurulum alanı gereksinimine sahip olan metal yazıcıdır. Ekonomik olarak maksimum verim elde etmek amacıyla minimum yan mesafeye sahip yüksek yoğunluklu yerleşimlere izin verir.

Kalıplama

Medikal

Otomotiv

Uzay ve Havacılık

Tüketici Ürünleri

FARSOON FS301M Teknik Özellikleri

Yazıcı Boyutları (GxDxY)
2350x1550x2200mm
Baskı Hacmi
305x305x400mm (baskı tablası kalınlığı hariç)
Ağırlık
Yaklaşık 2800KG
Lazer Çeşidi
Çift Fiber Lazer, 2x500W (her biri ayrı ayrı baskı alanını kapsayan çift lazer) ya da Tek Lazer, 1x500W
Tarayıcı
Yüksek hassasiyetli 3 eksenli dijital galvo sistemi
Tabaka Kalınlığı
0.02~0.1mm
Tarama Hızı
15.2m/s (Maksimum)
İşletim Sistemi
Windows 10 64 bit
Yazılım
BuildStar, MakeStar®
Desteklenen Dosya Formatı
STL
Güç Kaynağı
EUR/Çin: 380-400V, 50/60Hz, üç fazlı ABD: trafo makine ile satılır
Malzemeler
316L, 17-4PH, 420, HX, HAYNES 230*, IN718, AlSi10Mg, TA15, Ti6Al4V, daha fazla materyal gelecek.
Ürün hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.
error: Content is protected !!