Vapor Smoothing

Kimyasal Parlatma Nedir?

PostPro Kimyasal Parlatma işlemi, çeşitli termoplastik polimerleri parlatabilen fizyokimyasal bir işlemdir.

İşlem, sadece görülebilen yüzeyle sınırlı değildir. Polimer parçaların compleks iç boşluklarını da parlatır.

PostPro kimyasal parlatma teknolojisi, yüksek düzeyde kontrol edilebilirliği sayesinde bir parçanın mekanik özelliklerinde herhangi bir bozulma olmadan tekrarlanabilir sonuçlar almanızı sağlar.

Bu işlem için, Sheffield Üniversitesi’nde geliştirilen PUSH işleminden ilham alınmıştır.


PostPro Kimyasal Parlatmanın Faydaları

Kimyasal Parlatma işlemi, parça performansını artırır, yüzeyi sızdırmaz hale getirir ve enjeksiyon kalıp hissi-görünümü sağlar. UL ve CE sertifikası ile birlikte, patentli bu teknoloji, dünyanın önde gelen katmanlı üretim firmaları tarafından tavsiye edilmektedir.

YÜZEY İYİLEŞTİRMELERİ

PostPro Kimyasal Parlatma, her parçanın performansını ve görünümünü iyileştirir. Sızdırmaz yüzeylerin boyanması daha kolaydır, cilt ve gıda temasına daha uygundur ve fikstür izleri olmaksızın ölçüsel doğruluğu korur.

VERİMLİLİK

Büyük hazne boyutu yüksek adetli parçalar için idealdir. Kısa sürelerde tüm parçalar için homojen bir tutarlılık elde edebilirsiniz.

ULAŞILABİLİRLİK

Kullanım kolaylığı, bakım kolaylığı ve geniş malzeme uyumluluğu; çeşitli uygulamalar ve endüstriler için yeni fırsatlar yaratır. Ergonomik, güvenli ve UL&CE sertifikalıdır.

PostPro 3D

PostPro 3D, eklemeli üretiminizi hızlandırmaya hazırdır. Katmanlı imalatta bir sonraki seviyeye ulaşmanız için gereken güvenilirliği ve performansı sağlar.

Yüksek hacimli üretim

Neredeyse 90 litre parlatma alanı ve 2 saatin altında bir işlem süresi sunan PostPro 3D; parçalarınızı tutarlı bir şekilde tekrar tekrar pürüzsüz hale getirmeye hazırdır.

Kolay kullanım

PostPro 3D’nin kullanımı kolaydır. 1 gün içinde çalışmaya hazırdır SLS-MJF ve FFF gibi çeşitli baskı teknolojilerindeki 100’den fazla malzeme ile uyumluluk sağlar. İşletmenizi büyütmek için çok çeşitli yeni uygulamalar için fırsatlar yaratacaktır.

PostPro SF100

PostPro SF100, eklemeli imalat endüstrisi için yeni standartlar belirleyen AMT’nin yeni nesil kimyasal buhar yumuşatma teknolojisidir.

Yüksek hacimli üretim

Endüstri 4.0 otomasyonuna ve 100 litrelik bir işleme odasına sahip olan PostPro SF100, potansiyel iş hacmi açısından verimliliği artırmak ve parça başına maliyeti azaltmak üzere tasarlanmıştır.

Kompakt ve ergonomik formu, daha az değerli çalışma alanı kaplarken daha kolay kullanım sağlar.

Parçalarınızı bir sonraki seviyeye taşımak

PostPro SF100, parça performansınızı bir sonraki seviyeye taşır. Yüzeyinizi geliştirerek, sadece güzel görünen parçalar oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda mekanik performansı iyileştirir ve yüzeyi sızdırmaz hale getirerek kolay temizlik, boyama ve kaplama sağlarken, armatürlerden iz bırakmadan boyutsal doğruluğu korur.

PostPro SF50

PostPro SF50, termoplastik 3D baskılı parçaların işlem sonrası işlenmesi için patentli bir kimyasal buhar yumuşatma çözümüdür. Daha önce PostPro3D MINI olarak bilinen bu yeni nesil teknoloji, daha verimli bir kullanıcı ve üretim deneyimi sağlayan gelişmiş özellikler içeriyor.

Prototipleme ve düşük hacimler için tasarlanmıştır

50 litrelik hazneli PostPro SF50, prototiplerin ve bir dizi daha küçük parça boyutunun hızlı ve verimli bir şekilde işlenmesi için geliştirildi. Araştırma ve geliştirmenin yanı sıra tasarım ve üretim faaliyetleri için idealdir.

Tak ve çalıştır

Harici MES ve ERP sistemlerine sorunsuz bir şekilde bağlanma özelliği bulunan Endüstri 4.0 otomasyonuna sahiptir.

Performans Geliştirme

Gelişmiş mekanik özellikler

Yüzey gözenekliliğinin giderilmesi sayesinde, kapsamlı testlere göre, Kimyasal Parlatma; Kopma Anındaki Uzama (EAB) artışı sağlarken Nihai Çekme Dayanımında (UTS) hiçbir kayba neden olmamaktadır.

Enjeksiyon kalıp yüzey kalitesi

Kimyasal Parlatma, önceden tanımlanmış bir dizi parametre kullanarak, 1 mikrondan daha düşük bir RA değeri ile enjeksiyon kalıplama teknikleriyle yarışan bir yüzey kalitesi sunar.

Ölçüsel doğruluk

İşlem, parçaların mekanik özelliklerini bozmaz. Kimyasal Parlatmadan sonra, parçalar istenen parlatma seviyesine bakılmaksızın %0,4’ten fazla ölçüsel değişiklik göstermez.

Sıvı ve gaza karşı sızdırmazlık

Kimyasal Parlatma işlemi yüzeyi sıvı veya gazlara karşı tamamen sızdırmaz hale getirir.

Rengi geliştirir

Kimyasal Parlatma, renkli parçanın renk tutarlılığını ve tonunu artırır. Ek olarak, HP MJF 580 parçaları gibi halihazırda renkli üretilen parçaların renkleri PostPro 3D makinelerde karışmaz.

Bakteri oluşumunda azalma

Testler, kimyasal parlatma yapılmış parçalar üzerinde bakteri üremesinin ve yerleşmesinin azaldığını göstermiştir.

Uyumluluk

PostPro 3D, tüm toz yataklı ve filament tabanlı baskı teknolojileriyle uyumludur: SLS, HP MJF ve FFF.

Ürün hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.
error: Content is protected !!