Multi Jet Fusion (MJF)​

MJF

Multi Jet Fusion

Hassas geometriler ve renkli parçalar için hızlı çözüm

MJF (Multi Jet Fusion) teknolojisi nedir?

 

MJF, HP’nin tescilli baskı teknolojisidir. Parçalar, bağlayıcı malzemelerin ince poliamid toz partikülleri üzerine püskürtülmesi ve sinterlenmesi ile oluşturulur. Ana malzeme olarak PA12 (Polyamid 12) kullanılır ve destek yapısı kullanılmadan hassas geometriler oluşturulabilir. MJF, yüksek kaliteli yüzey kaplama parçaları ve tutarlı mekanik özellikler sağlar.

Teknik Özellikler

BASKI HACMİ

332x190x248mm

KATMAN KALINLIĞI

0,08 mm

RENK

Full Renkli / Beyaz

Multi Jet Fusion 3D Baskı İşleminin Avantajları

PA12 Poliamid
Malzeme

Tasarımlarınız ne kadar karmaşık olursa olsun, poliamid malzeme çok yönlü bir seçimdir. Kendi kendini destekleyen tozun destek yapısına ihtiyacı yoktur ve tamamen işlevsel prototipler ile son kullanım parçaları için uygundur.

Net dokular; kabartma, gravür veya etiketler için etkili bir malzemedir. Malzeme; tam renkli seçenek, sınırsız tasarım çeşitliliği ve daha hızlı geri dönüş süresi sağlar.

Yüzey İşlemi Kimyasal Parlatma


Kimyasal parlatma işlemi yüzeyi sızdırmaz ve parlak hale getiren buharlı kaplama teknolojisidir. Bu yüzey kaplama; HP MJF teknolojisi ile birleştiğinde parçaları hem biçim hem de işlev açısından enjeksiyon kalıplama ile rekabet edebilir hale getirebilir. Renkler daha parlak ve belirgin; dokular daha pürüzsüz hale gelir.